Çevre Dostu Üretim

Doğayı ve Sizi Önemsiyoruz !

 

*Dünyanın İlk Ekolojik Boyahanesi..

Gamateks’i tercih sebebi yapan en önemli nedenlerden biri insan ve çevre için güvenli olmasıdır.

• Gamateks Oekotex® 100 standardına sahiptir.
• Sadece kendisi değil, Gamateks® aynı zamanda tedarikçilerinin de Oekotex® standardına sahip olmasını zorunlu kılmıştır.
• Bütün boyarmadde tedarikçileri ETAD üyesidir.
• Bütün kimyasal tedarikçileri REACH mevzuatına uymaktadır.
• Gamateks® bütün boyarmadde ve kimyasalların TDS ve MSDS’lerinin kayıtlı olduğu ve %100 izlenebildiği bir veri tabanına sahiptir.

 

Gamateks ürünlerini tercih ederek dünyanın geleceğinde pay sahibi olursunuz..

Gamateks® laboratuarlarının seri üretime bakan kısımları Marks & Spencer, next, H&M, Tesco F&F ve C&A tarafından akreditedir. Gamateks® ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemine sahiptir. Gamateks® 2014 yılından bu yana Turquality® programının tarihindeki en yüksek puanlarından biriyle Turquality® desteği almaya hak kazanmış bir markadır.

 

Neden Çevre Dostu?

Çünkü Dünya Sağlık Örgütü (WHO), çevre kirliliğinin her yıl 5 yaş altında 1.7 milyon çocuğun ölümüne yol açtığını açıklıyor! Aynı raporda, bu ölümlerin önlenebilir olduğu da belirtiliyor!*
GAMATEKS®, DÜNYANIN GELECEĞİ İÇİN ÇEVRECİDİR!
Kaynak: Sürdürülebilir Bir Dünyayı Miras Almak: Çocuk Sağlığı ve Çevre Atlası, Dünya Sağlık Örgütü, ISBN 978-92-4-151177-3, 2017
 

Nasıl Çevre Dostu?

Her şey, farkındalıkla başlar! GAMATEKS®, üretimleri sırasında çevre üzerinde ürettiği yükün farkındadır. Bu nedenle de üretimlerini çevre dostu hale getirebilmek için gerçek profesyonellerden danışmanlık da almakta, projeler tasarlamakta, gerçekleştirmekte ve başarıyla tamamlamaktadır. Bu başarılar sonucunda da müşterileri tarafından ödüllendirilmektedir.
GAMATEKS’ten tercih edilen her ürün;
Minimum enerji,
Minimum kaynak ve hammadde,
Minimum çevresel etki,
En küçük karbon ayak izi ile üretilmektedir.
 
Böylelikle siz de Gamateks ürünlerini tercih ederek dünyanın geleceğinde pay sahibi olursunuz!

YUKARI