Sürdürebilirlik

İyi Bir Gelecek İçin Çevre Dostu Üretim & Çevre Dostu Tüketim

Sürdürülebilir bir dünya ile doğal kaynakların ve iklimin korunacağına, buna bağlı olarakta yaşam kalitemizin artacağına tüm kalbimizle inanıyoruz. % 100 sürdürülebilir üretim ve tüketimi hedeflerken, bize bu yolda eşlik etmenizden mutluluk duyarız. Gamateks olarak ürünlerimizde geri dönüştürülmüş hammaddeler de kullanarak atıkların azalmasına katkı sağlıyor, aynı zamanda kısıtlı doğal kaynakları korumaya devam ediyoruz.

Daha Yapılacak Çok Sey Var!

Sizler de bize eşlik ederseniz daha iyi bir çevre, daha sağlıklı bir gelecek hedefine daha çok yaklaşıyoruz! Ürün satın alırken, paket üzerinde “doğa dostu” sertifikasına sahip olanları tercih ederek doğaya yüksek oranda fayda sağlayabilir, doğa için ilk adımı tüketim alışkanlıklarınızdan başlayarak atabilirsiniz.

Gamateks ürünlerini tercih ederek dünyanın geleceğinde pay sahibi olursunuz..

Gamateks test laboratuvarı Marks&Spencer, Next, H&M, Tesco F&F ve C&A tarafından akreditedir. Gamateks® 2014 yılından bu yana Turquality® programının tarihindeki en yüksek puanlarından biriyle Turquality® desteği almaya hak kazanmış bir markadır.
GAMATEKS’ten tercih edilen her ürün;

 • Minimum enerji,
 • Minimum kaynak ve hammadde
 • Minimum çevresel etki,
 • En küçük karbon ayak izi ile üretilmektedir.

Çevre dostu üretim ile Gamateks doğaya yüksek miktarda katkı sağlamaktadır.

 

İnsan ve Çevre..

 • Sadece kendisi değil, Gamateks aynı zamanda tedarikçilerinin de Oekotex® standardına sahip olmasını zorunlu kılmıştır.
 • Bütün boyarmadde tedarikçileri ETAD üyesidir.
 • Bütün kimyasal tedarikçileri REACH mevzuatına uymaktadır.
 • Gamateks bütün boyarmadde ve kimyasalların TDS ve MSDS’lerinin kayıtlı olduğu ve %100 izlenebildiği bir veri tabanına sahiptir.

WWF-Clean Production Project

Büyük Menderes Nehri’nde kritik seviyelere ulaştığı tespit edilen kirliliğin önüne geçmeyi hedefleyen, ‘Tekstil Sektöründe Temiz Üretim’in Yaygınlaşması’ hareketinde enerji ve kimyasal tasarrufuna yönelik yürütülen projeler ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz.

“12 Milyon Euro’luk Yatırımla, Yıllık 10 Milyon Euro’luk Tasarruf”

Uluslararası öneme sahip Bafa Gölü ve Büyük Menderes Deltası gibi sulak alanlarımızın korunması da ancak bu şekilde sağlanabilir. Toplam 12 milyon Euro’ya varacak yatırımla yıllık, %20’ye varan su, enerji ve kimyasal tasarrufu sağlamak mümkün; bunun maddi karşılığı ise 10 milyon Euro. Yapılacak yatırımların 1-3 yıl gibi bir sürede geri kazanılması öngörülüyor.

Doğayı Seviyoruz

Gamateks olarak, sürdürülebilirlik kapsamında kimyasal yönetimin kontrolünü ve izlenebilirliğini sağlayabilmemiz amacıyla Clean Chain ve BVE3 portallarını kullanıyoruz.

Kullanılan bu portallar sayesinde;

 • Kimyasal ve atık su raporlarına ulaşılabilmekte,
 • Müşteri politika ve uygunlukları sağlanmakta,
 • Fazla stok kimyasal olması engellenmekte,
 • ZDHC Gateway ile uyumlu kimyasal giriş ve çıkışı sağlanmakta

Pamuk

Gamateks daha iyi bir ziraat, daha iyi bir çevre ve daha sağlıklı insan hayatı için aşağıdaki pamuk standartlarını takip eden bir politika izlemektedir

Geleceğimizi, Çocuklarımız için koruyoruz

Sürdürülebilirlik bizim için sadece bir kelime değildir. Yaptığımız her şeyin merkezindedir Gamateks'te, doğaya en az zararı sağlamak için sertifikalı kaynaklardan sadece en kaliteli iplikleri kullanırız.
Doğayı korumak için birçok çalışmanın öncüsü olan Ar-Ge Merkezimiz, çevre üzerindeki etkiyi en aza indirmek için sürekli olarak yeni ve daha verimli üretim yöntemleri ve ham maddeleri aramaktadır.

YUKARI