DİĞER SAYFALAR Ar-Ge Merkezi |

Ar-Ge Merkezi

Gamateks® 7 Kasım 2016’da Denizli’nin Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Araştırma-Geliştirme Merkezi olmaya hak kazandı. Firmanın Ar-Ge merkezinde dünyanın en büyük tekstil hammadde tedarikçileri ile ortak çalışmalar yürütülmekte; nem yönetimi, hızlı kuruma, serin tutma özelliklerine sahip sınırsız dayanımlı kumaşlar, vücut şekillendirme kumaşları, elastansız esneme ve geri toplama özelliklerinin sağlanabildiği kumaşlar, şartnamelere uygun su itici, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-odor, anti-statik bitim işlemi uygulamaları, mikrokapsülasyona sahip kumaşlar ve termal konfor çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Merkezde yeni hedef, katma değeri daha da yüksek koruyucu teknik tekstiller ve akıllı giysi projeleri olarak belirlenmiştir.

Değişimin farkındayız..

AR-GE Merkezi Vizyonumuz
Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayisinin bilgi-yoğun tekstiller çağına geçişinde Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon çalışmaları ile Gamateks’in öncü olmasını sağlamaktır.
 
AR-GE  Merkezi Mizyonumuz
Gamateks'in bilgi-yoğun tekstillerin geliştirilmesinde ve çevre dostu üretiminde Denizli ve Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayisi için rol modeli olmasını sağlayacak Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon çalışmalarını gerçekleştirmektir.
 
YUKARI